GAİMDER ve şehrimizin yöneticileri bir araya geldi

21 Aralık 2017 Paylaş

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Gaziantep’in konut ihtiyacı ve yapı sektörünün yaşadığı zorlukları değerlendirmek üzere Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi

Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıda, şehrin konut ihtiyacı, kısa, orta ve uzun vadede atılması gereken adımların yanı sıra şehrin yapı sektörüyle ilgili çözüm bekleyen meseleleri kapsamlı bir şekilde ele alındı.

Vali Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İlçe Belediye Başkanları,  GAİMDER Başkanı İbrahim Apa ve yönetim kurulu üyeleriyle karşılıklı görüş alış verişinde bulunurken, yaptıkları çalışmaları da anlattılar.

 “YENİ YERLEŞİM BÖLGELERİ CAZİP HALE GETİRİLMELİ”

GAİMDER Başkanı İbrahim Apa, toplantıda, konut talebi ve bu talebin karşılanması noktasında önerilerini söyledi. İmara açılan bölgelerle ilgili tespitler yapan Apa, imar uygulamalarıyla ilgili sektörün tavsiye ve görüşlerini aktardı. Gaziantep’in hızlı büyüyen bir şehir olduğuna dikkat çeken Apa, bu nedenle konut üretiminin hız kesmeden devam etmesi gerektiğini söyledi. Yeni yerleşim yerlerindeki birer cazibe merkezine dönüştürülmesinin önemli olduğunu söyleyen Başkan Apa, bu bölgelerdeki sosyal donatı alanlarının artırılmasını, okul ve ulaşım eksikliklerinin de giderilmesini ve altyapı ihtiyacının karşılanmasını talep etti.

Kentin yapı sektörüyle ilgili tüm proje ve çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Latif Karadağ ve Osman Toprak, Genel Sekreter Deniz Köken, Genel Sekreter Yardımcıları Ali Arslan, Sezer Cihan ve ilgili Daire Başkanları da yer aldı.